Home » Testy » Dokážete vyriešiť túto matematickú hádanku?

Dokážete vyriešiť túto matematickú hádanku?

Dnešný IQ test je a matematická hádanka vyžadujúce používať deduktívne uvažovanie a duševné úsilie. Toto je zábavná hádanka, ktorá vyžaduje, aby ste použili všetky svoje duševné schopnosti a byť nápaditý.

© Theodora

Prezentácia matematickej hádanky

Táto matematická hádanka je ideálna, aby vám pomohla všimnite si svoju bdelosť a zmysel pre pozorovanie. Riešenie IQ testov, ako je tento, môže byť úplným mozgovým tréningom, ktorý zapojí pravú aj ľavú stranu mozgu.

Dnešná výzva prichádza v podobe matematických rovníc reprezentovaných jablkom, pomarančom a kiwi. Toto je pomerne jednoduchá hádanka. Na nájdenie správnej odpovede však musíte použiť svoju intelektuálnu kapacitu.

Odpoveď na matematickú hádanku

Podarilo sa vám vyriešiť túto matematickú hádanku dostatočne rýchlo? Ak áno, môžete si gratulovať, máte dosť vyvinutý inteligenčný kvocient.

  • Prvý riadok: jablko + jablko + jablko = 27. Hodnota jablka je teda 9.
  • Druhý riadok: jablko – pomaranč – pomaranč = 3. Hodnota pomaranča je teda 3.
  • Tretí riadok: oranžová x kiwi = 1. Hodnota kiwi je teda 1/3.
  • Štvrtý riadok: jablko – pomaranč ÷ kiwi + 1 = ? Nahradením každého prvku ich príslušnou hodnotou získate: 9 – 3 ÷ 1/3 + 1 = ?
Čtěte také  Pozrime sa, či ste v matematike lepší ako dieťa v 3. ročníku!

Správna odpoveď je teda -7.

© Theodora

Ak sa vám nepodarilo vyriešiť matematickú hádanku, nenechajte sa odradiť, pretože prax vám určite chýba. Neváhajte a vyskúšajte ďalšie testy, aby ste otestovali svoje pozorovacie schopnosti a zvýšili si IQ.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej