Home » Testy » IQ test: Ak ste génius, dokážete nájsť chybu za menej ako 3 sekundy!

IQ test: Ak ste génius, dokážete nájsť chybu za menej ako 3 sekundy!

Ak chcete vedieť, aký dobrý človek ste, potom ste na správnom mieste.

Testy IQ boli navrhnuté špeciálne na hodnotenie našich rôznych kognitívnych schopností. Patrí medzi ne rýchlosť riešenia problémov, pozorovanie a analýza a inteligencia. To je zmysel úlohy, ktorú vám dnes dáme. Podarí sa vám ju dokončiť?

Riešenie dnešnej úlohy: ako na to?

Prvou úlohou, ktorú musíte urobiť, aby ste vyriešili tento IQ test, je pozorne sa pozrieť na obrázok nižšie.

Na tomto obrázku je žena stojaca pred zrkadlom. Potom musíte nájsť chybu na tomto obrázku. Na vyriešenie hádanky máte len 3 sekundy. Úspech tejto úlohy bude závisieť najmä od vašej koncentrácie a pozornosti. Nenechajte sa ľahko rozptýliť vonkajšími rušivými vplyvmi.

Čtěte také  Vizuálna úloha: Pomôžte dievčatku nájsť jej bicykel ?
© Pextex

Aký zmysel má absolvovanie tohto IQ testu?

Riešenie zložitých problémov v obmedzenom čase môže zlepšiť vašu schopnosť vymýšľať kreatívne a efektívne riešenia. Po druhé, môže pomôcť zvýšiť rýchlosť vášho myslenia. Časový tlak si vyžaduje, aby ste sa rozhodovali okamžite a presne. A napokon, môže tiež rozvíjať sebadôveru a sebaúctu. Úspešné absolvovanie testu IQ totiž môže posilniť presvedčenie, že v budúcnosti dokážete prijať podobné výzvy.

Riešenie: Na obrázku sú uvedené rôzne chyby

Na prvý pohľad nie sú na obrázku ženy stojacej pred zrkadlom žiadne chyby. Pre mnohých z nás je to tá najnormálnejšia postava. Práve v tom však spočíva náročnosť tejto záhady. Nestačí obraz len pozorovať, dôležité je ho aj analyzovať. Ak ste svoje uvažovanie dotiahli do konca, môžete si všimnúť, že chyba je v ženskom odraze. Má byť obrátený. Našli ste aj toto riešenie?

Čtěte také  Poloha, v ktorej spíte, môže prezradiť, ako sa správate k ostatným!
© Pextex

Ak ste dostali správnu odpoveď za menej ako tri sekundy, potom vám gratulujeme. Tento úspech svedčí o tom, ako rýchlo sa dokážete sústrediť. Ste tiež veľmi pozorný a talentovaný človek. Ak sa vám to však nepodarilo, môže to byť preto, že vám chýba prax. Vyzývame vás, aby ste riešili viac hádaniek, aby si váš mozog zvykol na riešenie problémov.

Zdieľajte tento IQ test so svojimi priateľmi a rodinou

Neváhajte zdieľať tento IQ test prostredníctvom sociálnych sietí. Bude to pre vás príležitosť ukázať svoje výsledky a povzbudiť svojich priateľov a rodinu, aby tiež prijali túto výzvu.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen