Home » Testy » IQ test: Dokážete určiť, koľko ľudí je na tomto obrázku?

IQ test: Dokážete určiť, koľko ľudí je na tomto obrázku?

Otestujte si svoje analytické a logické schopnosti pomocou tohto vizuálneho testu.

Dnešná úloha je určená pre ľudí s výbornými pozorovacími schopnosťami. Test je pomerne jednoduchý, pretože stačí, ak za menej ako 10 sekúnd nájdete všetky osoby na obrázku. Vyriešenie tejto hádanky zvýši úroveň vašich zručností a zároveň odhalí vašu inteligenciu.

© Pextex

Predstavenie testu IQ

Táto úloha je zábavná a jej riešenie nezaberie veľa času. Hádanka vám predstavuje obrázok niekoľkých ľudí vo výstavnej sieni. Na vyriešenie tejto úlohy musíte nájsť všetky osoby za menej ako 10 sekúnd.

Dbajte na to, aby ste si pozreli všetky detaily na obrázku a preukázali tak svoju inteligenciu a analytické schopnosti. Na vyriešenie tohto testu musíte zbystriť svoju myseľ a oči.

Čtěte také  Dokážete nájsť 5 rozdielov medzi týmito dvoma obrázkami za menej ako 60 sekúnd?

Riešenie vizuálnych výziev vám pomôže precvičiť vaše mentálne schopnosti vrátane zraku, koncentrácie, pamäte a logického myslenia. Je to skvelá príležitosť, ak chcete čo najlepšie využiť svoj voľný čas. Výhodou tohto IQ testu je, že je ľahko dostupný a dá sa ľahko zdieľať s ostatnými.

Vizuálne výzvy sú vynikajúce, ak si chcete zbystriť myseľ. Udržujú totiž všetky zmysly sústredené na jednu úlohu: nájsť správnu odpoveď. Ak chcete v tejto hádanke uspieť, musíte si vytvoriť správne podmienky a odstrániť všetky zdroje rozptýlenia a rozrušenia. Nezabudnite si so sebou vziať stopky, aby ste neprekročili časový limit.

Riešenie vizuálnej hádanky

Podarilo sa vám nájsť počet ľudí na obrázku? Určite ste niekto, kto má pozoruhodný zmysel pre analýzu a pozorovanie. Ak chcete ešte viac vycibriť svoje intelektuálne schopnosti, neváhajte vyriešiť aj ďalšie hádanky.

Čtěte také  Skúste nájsť lietadlo na tomto obrázku za menej ako 30 sekúnd

Ak sa vám nepodarilo nájsť správnu odpoveď, nenechajte sa odradiť. Táto úloha má určitý stupeň náročnosti. Stačí, ak sa pokúsite vyriešiť aj iné testy a pokúsite sa tak zbystriť svoju myseľ.

Odpoveď na túto vizuálnu hádanku je 6. Je to preto, že ste nemuseli počítať portréty ľudí na obrázku. Mali ste brať do úvahy len žijúcich ľudí, ktorí prišli na túto výstavu. Určite si tiež myslíte, že odpoveď je 5, ak beriete do úvahy len žijúcich ľudí, ale to je nesprávna odpoveď. Šiesta osoba je ukrytá za prvým portrétom v pravej časti obrázka.

© Pextex

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen