Home » Testy » IQ test: Dokážete vyrovnať rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd? Len 2 % ľudí to dokážu!

IQ test: Dokážete vyrovnať rovnicu presunutím jednej zápalky za menej ako 10 sekúnd? Len 2 % ľudí to dokážu!

Zmerajte si svoje schopnosti riešiť problémy a prehľad v dnešnom IQ teste!

Hádanka, ktorú vás dnes vyzveme vyriešiť, je zábavná matematická hádanka. Na jej vyriešenie potrebujete dobré pozorovacie schopnosti, bystrú myseľ a predovšetkým logické uvažovanie. Podarí sa vám vyriešiť túto matematickú úlohu?

Test inteligencie: „Ktorú z týchto zápaliek by ste presunuli, aby ste opravili túto rovnicu?

Na vyriešenie hádanky dňa budete mať 10 sekúnd. Len 2 % ľudí, ktorí sa zúčastnili testu, našli riešenie za menej ako 10 sekúnd. Ak chcete urobiť to isté, možno budete musieť použiť netradičný prístup a zmobilizovať celý svoj mentálny a kreatívny potenciál.

Ste pripravení pustiť sa do testu? Na nasledujúcom obrázku uvidíte nepravú rovnicu vytvorenú zápalkami: 9 + 5 = 0. Potom máte 10 sekúnd na to, aby ste vymysleli, ako túto rovnicu opraviť a vyvážiť presunutím iba jednej zápalky. Áno, budete môcť presunúť iba jednu zápalku a samozrejme budete mať iba jednu šancu. Preto sa sústreďte, pozrite sa na detaily a analyzujte problém skôr, ako začnete konať.

Čtěte také  Otestujte svoje schopnosti a nájdite veveričku na tomto obrázku za 10 sekúnd.
© Pextex

Tvojich 10 sekúnd začína za 3, 2, 1, hraj!

IQ test: správna odpoveď

Tento typ intelektuálnej výzvy je naozaj obľúbený, pretože je skutočne stimulujúci a zároveň zábavný. Okrem merania vašej mentálnej kapacity táto hádanka stimuluje všetky vaše neuróny a zlepšuje vašu logiku a rýchlosť myslenia.

Tak čo, podarilo sa vám vyrovnať rovnicu dňa? Poďme sa pozrieť, či ste to urobili správne. Odpoveď vám prezradíme nižšie.

Riešenie

V skutočnosti stačilo presunúť zvislú zápalku tvoriacu hlavu čísla 9 tak, aby z 0 vznikla 8. Dostanete teda 3 + 5 = 8 a je to!

Nižšie je riešenie na obrázkoch:

© Pextex

Ak ste túto rovnicu zvládli opraviť za menej ako 10 sekúnd, znamená to, že patríte medzi 2 % najpozornejších a najkreatívnejších. Ak ste toto riešenie nestihli, dúfame, že vás riešenie hádanky aj tak bavilo a máte chuť na ďalší intelektuálny experiment. Ak tak chcete urobiť, môžete prejsť priamo na našu webovú stránku. Nájdete tam množstvo zábavných a podnetných úloh, ktoré otestujú vašu inteligenciu, zlepšia vaše mozgové schopnosti alebo rozvinú vašu kreativitu, logiku či pozorovacie schopnosti.

Čtěte také  To, čo uvidíte ako prvé, určí, kým skutočne ste.

A neváhajte sa o túto vysoko stimulujúcu výzvu podeliť so svojimi priateľmi a rodinou.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen