Home » Testy » IQ test: Dokážete vytvoriť 7 trojuholníkových obrazcov presunutím iba 2 zápaliek?

IQ test: Dokážete vytvoriť 7 trojuholníkových obrazcov presunutím iba 2 zápaliek?

Čo tak malá výzva, aby ste sa vrátili na správnu cestu? Máme pre vás presne taký IQ test, aký hľadáte. otestujte si svoje intelektuálne schopnosti. Nájdite si čas na sústredenie a začnite s testom hneď, ako sa budete cítiť pripravení.

Čo je IQ test?

Aby sme otestovali vaše intelektuálne schopnosti, požiadame vás, aby ste vytvorili trojuholníkové tvary pomocou zápaliek. Na začiatku dostanete 8 zápaliek a 2 trojuholníky. Vašou úlohou je zistiť, ktoré zápalky presunúť a kam ich umiestniť tak, aby ste mali spolu 7 trojuholníkov.. Všimnite si, že môžete premiestniť len 2 zápalky, preto si to dobre premyslite. Sústreďte sa, aby ste mali čo najväčšiu šancu.

Čtěte také  Dokážete nájsť písmeno A na obrázku za menej ako 25 sekúnd?

Sgfix.sk

Aký má zmysel robiť IQ test?

Hranie IQ testu s takýmto zápasom má niekoľko výhod. V prvom rade, zlepšuje schopnosti kritického myslenia, pretože riešenie tohto testu si vyžaduje logiku a analýzu. Zlepšuje aj zručnosti pri riešení problémov, pretože musíte preskupiť zápalky, aby ste našli riešenie. Vykonávanie tohto testu tiež rozvíja pozornosť a sústredenie, pretože pri jeho riešení sa musíte sústrediť. Test tiež ponúka mentálny tréning. Často ho musíte vyskúšať niekoľkokrát, kým ho úspešne dokončíte. V neposlednom rade môže byť tento hlavolam zdrojom zábavyČi už chcete s rodinou rýchlo vyriešiť test, alebo sa jednoducho zabaviť.

Čas dokončiť IQ test!

Blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo nájsť správnu odpoveď. Vaša inteligencia na nás veľmi zapôsobila.

Čtěte také  Máte len 7 sekúnd na to, aby ste našli 2 rozdiely v obrázku tejto osoby, ktorá sa pošmykne!

Pre tých z vás, ktorí bohužiaľ nenašli zápasy na presun, vám pomôžeme. Ak sa pozorne pozriete, uvidíte, že je potrebné presunúť dve zápalky na oboch stranách trojuholníka v hornej časti. Ak to chcete urobiť, jednoducho s nimi vytvorte vrchol trojuholníka. Tento vrchol musí smerovať nadol, aby bolo možné rozdeliť spodný trojuholník na tri časti. Úsečky vytvorené týmto pohybom dávajú spolu 7 trojuholníkov.

Tu je riešenie na obrázkoch, ktoré vám pomôže pochopiť.

Sgfix.sk

Dúfame, že tento IQ test bol pre vás dostatočne podnetný a pozývame vás, aby ste si ho urobili. zdieľajte ho na svojich sociálnych sieťach aby si ju mohli vychutnať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej