Home » Testy » IQ test: Dokážete vytvoriť 7 trojuholníkových obrazcov presunutím iba 2 zápaliek?

IQ test: Dokážete vytvoriť 7 trojuholníkových obrazcov presunutím iba 2 zápaliek?

Čo tak malá výzva, aby ste sa vrátili na správnu cestu? Máme pre vás presne taký IQ test, aký hľadáte. otestujte si svoje intelektuálne schopnosti. Nájdite si čas na sústredenie a začnite s testom hneď, ako sa budete cítiť pripravení.

Čo je IQ test?

Aby sme otestovali vaše intelektuálne schopnosti, požiadame vás, aby ste vytvorili trojuholníkové tvary pomocou zápaliek. Na začiatku dostanete 8 zápaliek a 2 trojuholníky. Vašou úlohou je zistiť, ktoré zápalky presunúť a kam ich umiestniť tak, aby ste mali spolu 7 trojuholníkov.. Všimnite si, že môžete premiestniť len 2 zápalky, preto si to dobre premyslite. Sústreďte sa, aby ste mali čo najväčšiu šancu.

Čtěte také  Optická ilúzia: jedna z tvárí je iná ako ostatné, máte 30 sekúnd na to, aby ste ju našli!

Sgfix.sk

Aký má zmysel robiť IQ test?

Hranie IQ testu s takýmto zápasom má niekoľko výhod. V prvom rade, zlepšuje schopnosti kritického myslenia, pretože riešenie tohto testu si vyžaduje logiku a analýzu. Zlepšuje aj zručnosti pri riešení problémov, pretože musíte preskupiť zápalky, aby ste našli riešenie. Vykonávanie tohto testu tiež rozvíja pozornosť a sústredenie, pretože pri jeho riešení sa musíte sústrediť. Test tiež ponúka mentálny tréning. Často ho musíte vyskúšať niekoľkokrát, kým ho úspešne dokončíte. V neposlednom rade môže byť tento hlavolam zdrojom zábavyČi už chcete s rodinou rýchlo vyriešiť test, alebo sa jednoducho zabaviť.

Čas dokončiť IQ test!

Blahoželáme všetkým, ktorým sa podarilo nájsť správnu odpoveď. Vaša inteligencia na nás veľmi zapôsobila.

Čtěte také  Nájdite chybu na tomto obrázku za 5 sekúnd, aby ste dokázali svoju inteligenciu!

Pre tých z vás, ktorí bohužiaľ nenašli zápasy na presun, vám pomôžeme. Ak sa pozorne pozriete, uvidíte, že je potrebné presunúť dve zápalky na oboch stranách trojuholníka v hornej časti. Ak to chcete urobiť, jednoducho s nimi vytvorte vrchol trojuholníka. Tento vrchol musí smerovať nadol, aby bolo možné rozdeliť spodný trojuholník na tri časti. Úsečky vytvorené týmto pohybom dávajú spolu 7 trojuholníkov.

Tu je riešenie na obrázkoch, ktoré vám pomôže pochopiť.

Sgfix.sk

Dúfame, že tento IQ test bol pre vás dostatočne podnetný a pozývame vás, aby ste si ho urobili. zdieľajte ho na svojich sociálnych sieťach aby si ju mohli vychutnať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej