Home » Testy » IQ test: Dokážete zistiť výšku stola za menej ako 40 sekúnd?

IQ test: Dokážete zistiť výšku stola za menej ako 40 sekúnd?

Na stránke . výzva Ďalšia výzva sa môže zdať jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť výšku tabuľky s uvedenými prvkami. Ale je to naozaj tak? Keď už hovoríme o výzvach, určite poznáte slávnu Herkulovu výzvu vykonať 12 úloh? V reálnom svete si istý Francúz menom Ulysse Lubin stanovil bláznivú výzvu splniť 100 úloh. Napríklad stráviť 1 týždeň v džungli, prežiť 2 dni so zaviazanými očami alebo zapamätať si všetky hlavné mestá sveta. Šialená výzva! V skratke, Čas hrať!

Tento test vyzerá ako zábavná hra, ale v skutočnosti je to zložitý matematický problém. Dôležité je nenechať sa oklamať vzhľadom a sústrediť sa. Ak chcete vypočítať výšku tabuľky, vezmite do úvahy všetky prítomné prvky: myš, mačku, stôl a merania.

Čtěte také  Test osobnosti: To, čo vidíte ako prvé, môže určiť vašu citlivosť!

©Fondaction-alsace

Na zistenie výšky stola je potrebné nájsť správny matematický vzorec alebo operáciu. Na posúdenie výšky je možné použiť aj vizuálny prístup. Výber je na vás!

Tento test si vyžaduje dobrú matematické zručnosti. Pri pohľade na obrázok je možné vidieť dve samostatné opatreniaktoré sú rozdielom výšky dvoch zvierat, jedného na stole a druhého na podlahe.

Prvý obrázok ukazuje rozdiel 140 cmzatiaľ čo druhý ukazuje rozdiel 110 cm. Polohy zvierat boli tiež zmenené v obrázky. Dokážete na základe týchto informácií nájsť riešenie?

Riešenia tohto testu

Odpoveď na túto hádanku je 125 cm. Nájsť túto odpoveď je veľmi jednoduché. Stačí dať tieto dve merania dohromady a dostanete 140 cm + 110 cm = 250 cma potom z polovica keďže existujú dve tabuľky, čo dáva 125 cm.

Čtěte také  Máte 60 sekúnd na nájdenie 12 rozdielov obsiahnutých v týchto dvoch obrázkoch!

©Fondaction-alsace

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej