Home » Testy » IQ test: Použite svoju inteligenciu na čo najrýchlejšie vyriešenie tejto hádanky!

IQ test: Použite svoju inteligenciu na čo najrýchlejšie vyriešenie tejto hádanky!

Aby sme otestovali a zmerali vašu inteligenciu, vyzveme vás dnes hrou vysoká úroveň vizuálnej a mozgovej. V skutočnosti je taká náročná, že ju v krátkom čase dokážu vyriešiť len tí, ktorí majú bystrú a vnímavú myseľ, a tí, ktorí majú vysokú rýchlosť myslenia a analýzy. Trúfate si prijať túto výzvu?

Vizuálny test: „Ktorá z týchto nádrží sa naplní ako prvá?

Nižšie máte 12 nádrží od A po LVšetky sú prepojené potrubím. Na naplnenie týchto nádrží existuje len jeden zdroj vody: kohútik nad nádržou A. Vašou úlohou je po analýze situácie určiťKtorá z týchto nádrží sa naplní ako prvá, ak sa kohútik nechá otvorený. Ak chcete vyriešiť túto hádanku, dostanete nápad, musíte používať logické uvažovanie a sústrediť sa.

Čtěte také  Vyberte si povolanie a objavte skrytú časť svojej osobnosti!

©Fondaction-alsace

Ste pripravení? Pokračujte a hrajte!

IQ test: odpoveď

Ak si myslíte, že ste našli správnu odpoveď, znamená to, že ste skutočný génius. Skôr však, ako sa zaňho vyhlásite, porovnajte svoju logiku s nasledujúcim riešením.

Riešenie

Prvá nádrž, ktorá sa naplní, nie je nič iné ako Nádrž F.

©Fondaction-alsace

Mnoho ľudí si myslelo, že to bude nádrž L, K, J alebo I. Logicky by mali byť najprv plné nádrže na dne. Ale videli ste, že potrubia pri nádržiach L, I a K sú zablokované? Preto je odpoveďou nádrž F, ktorá sa potom stáva nádržou s najnižšou hladinou.

Ak ste na hádanku odpovedali správne, blahoželáme vám. Teraz môžete byť hrdí na to, že ste génius. Ak sa vám to nepodarilo, neznepokojujte sa. Znamená to len, že potrebujete viac cvičení na precvičenie svojho logického uvažovania! Ak sa vám tento test páčil, podeľte sa oň so svojimi priateľmi!

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej