Home » Testy » IQ test: Presuňte 5 zápaliek a vytvorte 6 štvorcov za menej ako 25 sekúnd!

IQ test: Presuňte 5 zápaliek a vytvorte 6 štvorcov za menej ako 25 sekúnd!

Dnešný IQ test je ideálny na zvýšenie vašej mozgovej kapacity. Toto cvičenie na logické myslenie a uvažovanie je navrhnuté tak, aby trénovalo vaše nervové siete. Je to hlavolam známy ako jedna z techník používaných na urýchlenie učenia a udržanie zmyslov v pohotovosti. Je teda ideálne na to, aby vám pomohlo reagovať na určité okolnosti na dennej báze.

Prezentácia testu IQ

Dnešný IQ test vám predstaví veľký štvorec zložený z niekoľkých zápaliek. Vnútri si všimnete 6 zápasovs, ktoré rozdeľujú štvorec na tri obdĺžniky. Vaším cieľom je potom presunúť 5 zápaliek a vytvoriť tak spolu 6 štvorcov.

©Fondaction-alsace

Tento typ výzvy je ideálny pre stimuláciu kognitívnych procesov a prevenciu starnutia neurónov. Považuje sa za formu mozgovej gymnastiky, ako aj za formu zábavy a antistresovej zábavy.

Čtěte také  Máte 30 sekúnd na to, aby ste našli tri rozdiely medzi týmito dvoma obrázkami a dokončili hru.

Ak chcete vyriešiť tento IQ test, musíte pozorne sledovať obrázok a tiež sa maximálne sústrediť. Zahŕňa rpohotové myslenie a bdelú myseľ. Bez dobrých schopností myslenia nebudete schopní nájsť správnu odpoveď na túto úlohu.

Na dodržanie časového limitu budete potrebovať aj stopky. Na vyriešenie je vyhradených 25 sekúnd. Aby sme vám pomohli, tu je malá rada: nekomplikujte si život, sústreďte sa na jednoduchosť.

Odpoveď na tento IQ test

Podarilo sa vám splniť úlohu za menej ako 25 sekúnd? Ak sa vám podarilo vytvoriť všetkých 6 štvorcov, blahoželáme vám k vašim pozoruhodným intelektuálnym schopnostiam. Ste rýchly mysliteľ s mimoriadnou schopnosťou analýzy.

Objavte riešenie tohto IQ testu na obrázku nižšie.

Čtěte také  Pozrime sa, či ste v matematike lepší ako dieťa v 3. ročníku!

©Fondaction-alsace

Ak sa vám nepodarilo nájsť správne riešenie, musíte si tento typ hádanky precvičiť. Tento typ hlavolamu má mnoho výhod, pretože je to kompletné mentálne cvičenie. Trénuje pravú stranu mozgu (stranu, ktorá sa zaoberá tvorivosťou, emóciami a intuitívnym myslením) aj ľavú stranu mozgu (stranu, ktorá sa zaoberá logikou, cieľmi a metodickým myslením).

Tento typ testu vám tiež pomôže znížiť stres a uvoľniť sa. Pomáha tiež zlepšiť vašu schopnosť riešiť určité problémy. V skutočnosti tým, že sa snažíte nájsť odpoveď na tieto hádanky, váš mozog osvojí rôzne prístupy prostredníctvom pokusov a omylov.. Takto si mal osvojiť rovnakú logiku v každodennom živote.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej