Home » Testy » Koľko je celkovo štvorcov? Nájdite odpoveď za menej ako 50 sekúnd?

Koľko je celkovo štvorcov? Nájdite odpoveď za menej ako 50 sekúnd?

Dnes musíte spočítať počet štvorcov na tomto obrázkuna všetkých jeho tvaroch. Mimochodom, vedeli ste, koľkokrát môžete zložiť list? Ľudová mienka hovorí, ženie je možné zložiť list papiera viac ako 8-krát. To však nie je pravda. Svetový rekord v skladaní papiera prekonali študenti matematiky zo školy Saint Marks School v Southborough. Podarilo sa im zložiť rolku toaletného papiera 13-krát, čím vytvorili nový rekord.

Tento test je vizuálnou výzvou a využíva vašu logiku na nájdenie správneho počtu štvorcov. Ak ho chcete absolvovať, jednoducho spočítajte čo najviac štvorcov.

Mixxradio

Tento test je trochu zložitý a zvládnu ho len ľudia so silnými argumentačnými schopnosťami a dobrým zrakom. Na to je dôležité zostať sústredený a nenechať sa rozptyľovať. Aby sa vám ľahšie počítalo, odporúča sa vziať si pero a papier. Túto hru môžete hrať aj s ostatnými. Budete mať väčšiu šancu na úspech. Dávajte si pozor, aby ste sa nenechali uniesť, je to len hra.

Čtěte také  Test osobnosti: Odhaľte svoje problémy vo vzťahu pomocou tohto testu!

Ak chcete zistiť presný počet štvorcov na tomto obrázku, musíte použiť určité množstvo metodika. V prvom rade je dôležité vedieť, že každý štvorec môže mať rôznu veľkosť a môže byť umiestnený v ľubovoľnom smere. Preto je nevyhnutné pozorne sa pozrieť na každú časť obrázka, aby sa zabezpečilo, že žiadny štvorec nebude vynechaný.

Dobrým tipom je rozdeliť obrázok na niekoľko častí a spočítajte štvorce v každej časti samostatne. Mali by ste tiež začať počítať väčšie štvorce a potom prejsť na menšie, čím sa vyhnete dvojitému počítaniu toho istého štvorca. Nakoniec sa neponáhľajte a nenechajte sa rozptyľovať. S trochou trpezlivosti môžete nájsť presný počet.

Riešenie

Presný počet štvorcov, ktoré bolo potrebné nájsť, bol 16. Aby ste sa uistili, že ste všetky štvorce spočítali správne, ponúkame vám riešenie na obrázku nižšie.

Čtěte také  Máte dobré pozorovacie schopnosti? Tento test vám to pomôže zistiť!

©Mixxradio

Mali ste rovnaký metodický prístup k ich počítaniu? Nezáleží na tom, akú metódu použijete, dôležité je, aby to bolo správne. Ak sa vám to nepodarilo, nič si z toho nerobte, je to len hra. Úloha je zábavná a náročná a pomôže vám rozvinúť časť mozgovej kapacity.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej