Home » Testy » Máte dobré pozorovacie schopnosti? Tento test vám to pomôže zistiť!

Máte dobré pozorovacie schopnosti? Tento test vám to pomôže zistiť!

Okrem pozorovacích schopností vám tento test pomôže posúdiť aj vaše intelektuálne schopnosti.

Pri riešení hádaniek a rébusov sú veľmi dôležité vizuálne schopnosti. Dnes pre vás máme krátky test zraku, ktorý vám pomôže posúdiť vaše oči a určiť, či máte nejaké problémy so zrakom. Vyskúšajte si ho, aby ste si otestovali svoj zrak a zároveň sa zabavili.

Z čoho pozostáva tento test zraku?

Pri tomto teste sa vám zobrazí obrázok lesa. Nie je to však len les, pretože na tomto obrázku sú ukryté štyri (4) rôzne zvieratá. Vaším cieľom je zistiť, ktoré zvieratá to sú a kde sa na obrázku nachádzajú. Na ich nájdenie máte desať (10) sekúnd a dokážete, že ste šikovný a dôkladný človek. Všimnite si, že iba 20 % účastníkov dokázalo nájsť všetky štyri (4) zvieratá v stanovenom čase.

Čtěte také  IQ test: Použite svoju inteligenciu na čo najrýchlejšie vyriešenie tejto hádanky!
© Pextex

Aký zmysel má očný test?

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že testy zraku sú vhodné pre deti, dospievajúcich aj dospelých. V skutočnosti si každý, ak chce, môže urobiť test zraku kedykoľvek a kdekoľvek chce. Po druhé, zohrávajú dôležitú úlohu v boji proti stresu a strate pamäti. Umožňujú vám relaxovať a zároveň precvičovať mozog, čo zlepšuje jeho výkonnosť bez toho, aby ho vyčerpávali. Po tretie a posledné, vizuálne hádanky sú vynikajúce na optimalizáciu pozorovacích schopností a zníženie problémov so sústredením.

Aká bola správna odpoveď?

Na tomto obrázku bola žirafa, mačka, pes a prasa. Podarilo sa vám ich identifikovať? Podarilo sa vám ich nájsť za desať (10) sekúnd? Ak áno, tak BRAVO! Vaše vizuálne schopnosti sú výnimočné.

Čtěte také  Otestujte si svoju logickú inteligenciu! Pokúste sa vyriešiť túto matematickú hádanku v rekordnom čase!

Pre tých, ktorým sa to nepodarilo, je obrázok s riešením hádanky uvedený nižšie. Na úspešné zvládnutie tohto vizuálneho testu ste museli venovať pozornosť malým detailom a zamerať sa na tvary, ktoré tvorili konáre a kmene stromov. Žirafa a pes boli najzreteľnejšie tvary, ktoré bolo potrebné nájsť. Museli ste ich identifikovať, aby ste lepšie vnímali mačku a prasa.

© Pextex

Neváhajte a otestujte vizuálne schopnosti svojich priateľov a rodiny zdieľaním tejto výzvy na sociálnych sieťach.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen