Home » Testy » Máte menej ako 15 sekúnd na to, aby ste prekonali túto výzvu a dokázali, že ste génius.

Máte menej ako 15 sekúnd na to, aby ste prekonali túto výzvu a dokázali, že ste génius.

Chceš otestujte svoje intelektuálne schopnosti aby si videl, čoho naozaj dokážeš? Takže toto otestujte QI ktorú vám dnes ponúkame, je výzva, ktorú potrebujete. Nielenže vás otestuje, ale umožní vám aj zábavu na pár minút. Urobte si čo najväčšie pohodlie a začnite test hneď, ako sa budete cítiť pripravení.

Čo je to IQ test?

Na tento IQ test budete musieť použiť svoje matematické schopnosti, alebo ak nie ste veľmi dobrí v matematike, musíte mať neúprosná logika. Na prekonanie tejto výzvy budete musieť urobiť výpočty. Preto vám predstavíme niekoľko operácií, z ktorých väčšina už má odpoveď. Treba poznamenať, že operácie tu pozostávajú z ovocia, číslic a čísel. Vaším cieľom je nájsť hodnotu každého ovocia, aby ste našli výsledok poslednej operácie. Aby ste boli považovaní za génia, musíte prejsť týmto testom za menej ako 15 sekúnd.

Čtěte také  Test osobnosti: Ako riešite svoje problémy? Urobte si test a zistite, ako sa vyrovnávate s ťažkosťami!

©Nedeľa

Prečo robiť IQ test?

IQ testy sú veľmi zábavné a veľmi užitočné. Na jednej strane, majú podobu hry, aby nevyzerali príliš vážne a vyvíjať tlak na účastníkov. Na druhej strane fungujú ako cvičenie pre mozog, aby bol aktívny a zdravý. Presadzujú totiž využívanie kognitívnych schopností ako napr zmysel pre uvažovanie, pamäť a koncentráciu. Pomáhajú tiež pri zlepšovaní intelektuálnych schopností.

Končíme. Podarilo sa vám vyriešiť výpočet?

Výsledkom poslednej operácie bolo číslo 21. gratulujem tým, ktorí tak rýchlo dokázali nájsť správnu odpoveď. Len skutočný génius by uspel v takom krátkom čase.

Pre tých, ktorí nenašli odpoveď, nebojte sa, pomôžeme vám zistiť, čo robiť. Od prvej rovnosti ste mali hodnotu jedného z plodov: jablko predstavovalo číslo 7. Keď som to vedel, stačilo nahradiť jablko jeho hodnotou v druhej operácii do objaviť hodnotu strapca hrozna. Ten posledný mal hodnotu 12. V tretej operácii ste mohli odvodiť hodnotu troch banánov vďaka hodnote jablka: tri banány sa rovnali 6.

Čtěte také  Test osobnosti: Ohodnoťte svoju úroveň geniality podľa toho, čo vidíte ako prvé, keď sa pozriete na tento obrázok!

Logicky, ak tri banány mali hodnotu 6, znamená to, že jeden banán mal hodnotu 2. Sčítaním všetkých hodnôt by ste mali dostať výsledok 21. Aby sme vám pomohli, tu je odpoveď na obrázku.

©Nedeľa

Dúfame, že sa vám tento IQ test páčil. Ak je to tak, Pozývame vás, aby ste to zdieľali na svojich sociálnych sieťach.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej