Home » Testy » Matematické puzzle: Otestujte svoju inteligenciu pomocou tejto úlohy!

Matematické puzzle: Otestujte svoju inteligenciu pomocou tejto úlohy!

Máte radi matematiku? Chcete vedieť, či ste dobrý detektív? Potom je pre vás tento test ako stvorený. Malý bonus: dokonca sa môžete aj zabaviť. Sadnite si na pokojné miesto a spustite test.

Ako si spravíte test?

Ukážeme vám obrázok s niekoľkými operáciami, z ktorých tri už majú výsledok. Je dôležité poznamenať, že to nie sú len operácie, pretože ich tvoria rúže, zrkadlá a laky na nechty. Vaším cieľom je zistiť hodnotu každého objektu, aby ste zistili výsledok poslednej operácie. Na to budete potrebovať sústredenie a logiku. Uistite sa, že sa zdržiavate na tichom mieste, aby ste mali čo najväčšiu šancu zvládnuť tento test.

Čtěte také  Medzi týmito dvoma ilustráciami sú 3 rozdiely. Je na vás, aby ste ich našli!
© Pextex

Prečo absolvovať tento test?

V prvom rade je dôležité poznamenať, že online testy slúžia na to, aby vás zabavili a vy ste si mohli oddýchnuť. Ich cieľom je pomôcť vám vyčistiť si myseľ a znížiť hladinu stresu. Po druhé, treba poznamenať, že testy tohto druhu sú mimoriadne užitočné pre vaše kognitívne schopnosti.

Testy sú totiž vynikajúcim cvičením pre mozog a pomáhajú ho udržiavať aktívny a zdravý. A napokon, takéto testy môžu byť veľmi náročné a naučia vás vytrvať tvárou v tvár problémom.

Je čas dať riešenie!

Výsledok poslednej operácie bol 15. Gratulujeme tým, ktorým sa podarilo nájsť správnu odpoveď, sme ohromení vašou inteligenciou.

Tí, ktorým sa to nepodarilo, nebojte sa, pomôžeme vám to pochopiť. Aby ste v tejto úlohe uspeli, museli ste sa pri hľadaní hodnoty jednotlivých objektov spoliehať na prvé operácie. Pomocou prvej operácie, ktorá bola pomerne jednoduchá, ste mali zistiť, že rúž predstavuje číslo 10.

Čtěte také  Vizuálna výzva: Ak ste naozaj dôkladní, nájdite votrelca ukrytého medzi mačkami na obrázku!

Poznaním hodnoty rúžu a vykonaním výpočtov v druhej operácii ste mali zistiť, že zrkadlo predstavuje číslo 5. Vďaka týmto dvom novým hodnotám a tretej operácii ste mali zistiť, že dva laky na nechty predstavujú číslo 2, a teda jeden lak na nechty predstavuje číslo 1. Nakoniec vám stačilo vykonať výpočty pre poslednú operáciu.

Tu je riešenie na obrázkoch pre lepšie pochopenie.

© Pextex

Dúfame, že sa vám táto úloha páčila, a vyzývame vás, aby ste ju zdieľali na svojich sociálnych sieťach, aby si ju mohli vyskúšať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen