Home » Testy » Na spočítanie dier v tomto klobúku máte 7 sekúnd!

Na spočítanie dier v tomto klobúku máte 7 sekúnd!

Kritické myslenie je jedným z najdôležitejších aspektov v profesionálnom prostredí a práve to budeme hodnotiť v aktuálnom teste zameranom na zameranie. Okrem tejto kľúčovej zručnosti vám tento test umožní aj určiť vašu schopnosť logicky uvažovať pri riešení problémov.

Hádajte, koľko dier je v klobúku

Pozorne sa pozri na obrázok. Je to klobúk so zjavnou dierou značnej veľkosti. Vašou úlohou je teraz spočítať počet dier v klobúku. Nezabudnite však, že je nevyhnutné dávať pozor, pretože mnohí ľudia odpovedali nesprávne. Neponáhľajte sa, venujte čas logickému uvažovaniu. Na spestrenie testu stačí, ak 7 sekúnd na lokalizáciu všetkých otvorov.

Sgfix.sk

Podarilo sa vám nájsť všetky diery za 7 sekúnd?

Ľudia s pokročilými schopnosťami kritického myslenia pristupujú k problémom z iného uhla pohľadu. Sú kreatívni, a to aj v extrémnych prípadoch. Nie je teda prekvapujúce, že je mimoriadne ťažké oklamať niekoho, kto tento prístup oceňuje. A tak to aj je, ak ste odpovedali, že v tomto klobúku je len jedna diera, vaša odpoveď je nesprávna.

Čtěte také  Vizuálna úloha: Poznáte slnko ukryté na tomto obrázku?

Takže, koľko dier je v tomto klobúku naozaj?

Klobúk na obrázku má tri diery.

Ak sa pozorne pozrieme na detaily, zdá sa, že klobúk je mierne priesvitný. To naznačuje, že na boku klobúka je ďalší otvor, ktorý je na prvý pohľad neviditeľný. A nezabudnite na otvor pod klobúkom.

Keď ich teda spočítame, dostaneme na klobúku celkovo tri diery. Tu je riešenie na obrázkoch:

©Sgfix.sk

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej