Home » Testy » Optická ilúzia: Dokážete, že máte výnimočné vizuálne schopnosti, a nájdete falošné logo Twitteru?

Optická ilúzia: Dokážete, že máte výnimočné vizuálne schopnosti, a nájdete falošné logo Twitteru?

Il faut avoir un très bon sens de l’observation et de l’analyse pour venir à bout de ce défi visuel, êtes-vous sûr de vouloir continuer ?

Možno je čas, aby ste si dali pauzu? Navrhujeme vám, aby ste sa pokúsili vyriešiť túto vizuálnu hádanku. Nebojte sa, nemalo by vám to zabrať viac ako niekoľko minút.

Čo je táto vizuálna úloha?

V rámci tejto vizuálnej úlohy vám predložíme obrázok, na ktorom uvidíte logo Twitteru. Nebude tam však len jedno logo: bude sa opakovať niekoľkokrát, kým nezaplní obrázok. Vo všeobecnosti budú logá pomerne dobre usporiadané a čisté, ale tento masový efekt vytvorí malý optický klam.

Na tomto obrázku sa totiž medzi logami bude nachádzať jedno, ktoré sa bude líšiť od ostatných a optická ilúzia vám zabráni, aby ste si ho na prvý pohľad všimli. Ako vidíte, vaším cieľom je nájsť logo, ktoré sa líši od ostatných. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať dobrý zmysel pre analýzu a pozorovanie a trochu kreativity, ale predovšetkým veľa sústredenia.

Čtěte také  Test osobnosti: Ktorý z týchto symbolov vás najviac priťahuje a inšpiruje? Vaša voľba odhalí hlbokú črtu vašej osobnosti
© Pextex

Aké sú výhody vizuálnej výzvy?

Vizuálne výzvy sú veľmi zábavné a možno ich považovať za zdroj zábavy. Preto sú ideálne na vyčistenie mysle a zníženie hladiny stresu. Zníženie hladiny stresu zabráni prepracovaniu a chorobám súvisiacim so stratou pamäti. Po druhé, je potrebné poznamenať, že vizuálne testy môžu pôsobiť ako cvičenie a zlepšiť vaše vizuálne schopnosti. V skutočnosti vám najprv pomôžu nájsť vaše nedostatky a potom vám umožnia cvičiť, aby ste odstránili medzery vo vašom výkone.

Je čas poskytnúť riešenie.

Gratulujeme ľuďom, ktorým sa podarilo nájsť logo Twitteru napriek optickému klamu. Vaše pozorovacie schopnosti na nás urobili veľký dojem. Tí z vás, ktorým sa ho nepodarilo nájsť, sa nemusia obávať, pomôžeme vám. Ak to chcete urobiť, začnite tým, že si zapamätáte logo twitter a potom ho porovnáte s logami, ktoré vidíte na obrázku. Nakoniec sa skúste zamerať na logá v pravej časti obrázka. Aby sme vám pomohli nájsť ho, tu je riešenie na obrázkoch.

Čtěte také  Na vyriešenie tejto vizuálnej hádanky máte 15 sekúnd, aby ste našli skrytú ceruzku!
© Pextex

Ak sa vám táto vizuálna úloha páči, zdieľajte ju na svojich sociálnych sieťach, aby si ju mohli vyskúšať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen