Home » Testy » Pokúste sa nájsť kačicu na tomto obrázku a dokázať všetkým, že máte veľmi dobré pozorovacie schopnosti.

Pokúste sa nájsť kačicu na tomto obrázku a dokázať všetkým, že máte veľmi dobré pozorovacie schopnosti.

Na zvládnutie tohto testu v takom krátkom čase potrebujete vynikajúce vizuálne schopnosti. Ste si istí, že to zvládnete?

Máte radi intelektuálne výzvy? To je práve dobre, pretože dnes vám ponúkame možnosť absolvovať vizuálny test. Využite príležitosť otestovať svoje intelektuálne schopnosti. Skôr ako začnete, nájdite si čas na upokojenie a sústredenie.

Z čoho pozostáva tento test?

V rámci tejto úlohy vám predložíme obrázok, na ktorom je niekoľko kuriatok. Na tom istom obrázku sa však skrýva aj kačica. Ako vidíte, vaším cieľom je túto kačicu nájsť. Aby sa vám to podarilo, budete musieť byť veľmi kreatívni a mať dobrý pozorovací zmysel.

Navyše, aby ste si svoje schopnosti skutočne otestovali, bude vám určený časový limit. Na to, aby ste objavili kačicu, ktorá sa ukrýva v radoch, budete mať skutočne len 15 sekúnd. Nemáte teda ani sekundu nazvyš. Pripravte si stopky a bez meškania začnite.

Čtěte také  Test osobnosti: Odpúšťate?
© Pextex

Prečo absolvovať tento test?

Mali by ste vedieť, že test môže byť zábavný a zároveň veľmi užitočný. V skutočnosti nadobúda podobu hry, ktorá umožňuje mysli pracovať bez toho, aby na seba vyvíjala tlak, a dokonca sa pritom zabáva. V dôsledku toho sa výrazne znižuje úroveň stresu, čo pomáha vyhnúť sa prepracovaniu a strate pamäti.

Test tohto typu môže pomôcť aj pri hodnotení intelektuálnych schopností. Cieľom je nájsť medzery a nedostatky v intelektuálnom výkone a odstrániť ich. Test môže napríklad poukázať na možné problémy so sústredením a nedostatočnú pozornosť. Test tohto druhu poslúži ako cvičenie na naučenie sa lepšie sa sústrediť a venovať pozornosť malým detailom.

Čas vypršal. Podarilo sa vám nájsť kačicu?

Gratulujeme tým, ktorým sa podarilo nájsť kačicu na obrázku v časovom limite. Váš zrak je ostrý ako orol.

Čtěte také  IQ test: Otestujte si svoje vizuálne myslenie! Vyriešte tento test za 10 sekúnd!

Teraz pomôžeme tým, ktorým sa kačicu nepodarilo nájsť. Na tento účel vás vyzývame, aby ste si obrázok pozreli ešte raz. Tentoraz sa nesústreďte na celkový tvar, ale skôr na krídla jednotlivých vtákov. Kačica má iné krídla ako ostatní. Pozrite sa teda na druhý riadok zdola, kačica, ktorú ste hľadali, je vpravo dole. Aby ste si to lepšie predstavili, tu je riešenie na obrázkoch.

© Pextex

Dúfame, že sa vám tento test páčil. Ak áno, zdieľajte ho na svojich sociálnych sieťach, aby ho mohli vyskúšať aj vaši priatelia a rodina.

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen