Home » Testy » Pomerne náročný matematický test. Zvládnete túto výzvu?

Pomerne náročný matematický test. Zvládnete túto výzvu?

Ako ste dobrí v matematike? Zistite odpoveď na túto otázku pomocou tejto matematickej úlohy. Ak sa vám čísla príliš nepozdávajú, je to ideálna príležitosť, ako si zmerať sily s týmto testom. Každý je víťaz, tak to využite naplno.

Čo zahŕňa tento matematický problém?

Ukážeme vám tri operácie s obrázkom. Sú pomerne zložité, pretože sa skladajú zo stromov, vtákov a čísel. Využite svoje vedomosti z matematiky, musíte nájsť hodnotu vtáka. Musíte použiť údaje, ktoré sme vám poskytli. Aby ste mali čo najväčšiu šancu na úspech, musíte zostať sústredení až do konca.

Sgfix.sk

Prečo robiť test z matematiky?

Absolvovanie online testu z matematiky má mnoho výhod. V prvom rade nám umožňuje objektívne posúdiť úroveň našich kompetencií v tejto oblasti. Online testy sú často navrhnuté tak, aby pokrývajú rôzne témy a úrovne náročnostičo nám umožňujeidentifikovať naše špecifické silné a slabé stránky. Ak poznáme svoje slabé stránky, môžeme potom zamerať svoje úsilie na vzdelávanie, aby sme zlepšili svoj výkon. Navyše, online testy z matematiky ponúkajú veľkú časovú flexibilitu a dostupnosť. Môžeme ich absolvovať kedykoľvek a z akéhokoľvek miesta s pripojením na internet, čo nám umožňuje prispôsobiť si časový rozvrh našim osobným obmedzeniam. Navyše tieto testy môžu byť ďalším zdrojom motivácie. Ich interaktívny formát a sledovanie našich výsledkov alebo pokroku v priebehu času nám umožňujú merať naše zlepšenie a stanoviť si konkrétne ciele. To môže posilniť naše odhodlanie a vytrvalosť pri učení sa matematiky. Napokon, absolvovanie online testu z matematiky môže byť zábavný a stimulujúci zážitok.. Stručne povedané, absolvovanie online testu z matematiky nám umožňuje zhodnotiť naše zručnosti, identifikovať naše slabé stránky, pracovať na našom pokroku, využívať flexibilitu rozvrhu a online dostupnosť a nájsť zdroj motivácie a potešenia z matematického učenia.

Čtěte také  Máte 25 sekúnd na to, aby ste našli všetky rozdiely - podarí sa vám to?

Čas na dokončenie. Podarilo sa vám to nájsť?

Vták bol rovný 1!

Gratulujeme všetkým, ktorým sa podarilo nájsť správnu odpoveď. Vaša inteligencia nás ohromuje.

Pre tých, ktorí to nemohli nájsť, nebojte sa, pomôžeme vám. Podľa prvej rovnice sa súčet dvoch červených stromov rovná 12, čo znamená, že jeden červený strom má hodnotu 6. Ak použijeme druhú rovnicu, kde jeden červený strom vynásobíme jedným zeleným stromom plus jedným zeleným stromom, dostaneme (6 × 2) + 2 = 14, takže môžeme usúdiť, že každý zelený strom má hodnotu 2. Nakoniec posledný riadok výroku hovorí, že vynásobenie jedného červeného stromu jedným zeleným stromom mínus vynásobenie vtáka jedným červeným stromom sa rovná jednému červenému stromu. Z toho vyplýva, že (6 × 2) – (1 × 6) = 12 – 6 = 6.

Čtěte také  Test osobnosti: Zistite črty svojej povahy podľa toho, ako držíte mobilný telefón

To znamená, že vták sa rovná 1.

Sgfix.sk

Dúfame, že tento matematický test bol stimulujúci a pozývame vás, aby ste ho zdieľali na svojich sociálnych sieťach aby si ju mohli vyskúšať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej