Home » Testy » Prebuďte v sebe génia a nájdite chýbajúce číslo v tejto sérii

Prebuďte v sebe génia a nájdite chýbajúce číslo v tejto sérii

Táto matematická hádanka je považovaná za jednu z najťažších hádaniek súčasnosti. Vyriešiť ju môžu len inteligentní ľudia so schopnosťou myslieť vlastnými nohami. dobrý logický zmysel bude schopný vyriešiť túto úlohu.

Prezentácia matematickej úlohy

Dnešná matematická úloha je ideálna na otestovanie vašich schopností, ale aj na to, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako premýšľate a rozhodujete. Je to skvelý spôsob, ako rozvíjať svoje zručnosti a kognitívne schopnosti.

Sgfix.sk

Úloha vám predstavuje obraz šesťuholník s 9 číslicami vo vnútri. Tieto čísla sú umiestnené v rôznych geometrických tvaroch vrátane štvorca, kruhu, trojuholníka, päťuholníka a šesťuholníka. Ak chcete vyriešiť túto hádanku, musíte nájsť chýbajúce číslo v čo najkratšom čase. Aby ste našli riešenie, sústreďte sa čo najviac a Pri analýze situácie použite logiku a zdravý rozum.

Čtěte také  Ak chcete dokázať, že ste šikovní, musíte nájsť koňa ukrytého na tomto obrázku.

Riešenie matematickej hádanky

Správna odpoveď na túto hádanku je 13. Podarilo sa vám nájsť rovnakú odpoveď? Ak áno, zvolili ste správny logický postup. Ak nie, vysvetlíme vám, ako hádanku vyriešiť.

Na vyriešenie tejto matematickej úlohy ste museli postupovať logickým uvažovaním. Logika výpočtu spočíva v určení vzťahu medzi číslami a geometrickými útvarmi, ktoré ich obsahujú.. Každé číslo teda pripočítame k počtu strán geometrického útvaru (3 + 4 = 7, 6 + 3 = 9 atď.). Takto získate sériu nepárnych čísel: 3, 5, 9, 11, 13, 15, 19. Podľa tejto logiky je chýbajúce číslo 13, pretože na získanie čísla 17 musíte pripočítať 4.

Sgfix.sk

Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí sa dnes ráno zúčastnili nášho testu, a zablahoželať tým, ktorí našli odpoveď!

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej