Home » Testy » Skutočný génius by túto hádanku vyriešil za 20 sekúnd

Skutočný génius by túto hádanku vyriešil za 20 sekúnd

Pripravte si stopky, pretože dnes budete musieť byť rýchli. Dáme vám matematickú hádanku ktorú budete musieť vyriešiť za niekoľko sekúnd. Tento druh testu je skvelý pre mozog, tak ho využite naplno. Vyhraďte si čas na sústredenie a potom sa pustite do riešenia úlohy.

Aké sú pokyny pre túto matematickú hádanku?

Pre otestujte svoje intelektuálne schopnostipredstavíme vám 4 rôzne operácie. Sú trochu zvláštne tým, že okrem výsledkov sú ich súčasťou aj sovy troch rôznych farieb. Vaším cieľom je nájsť výsledok poslednej operácie. a aby ste to mohli urobiť, musíte začať tým, že na základe údajov, ktoré sme vám poskytli, nájdete hodnotu každej sovy. Upozorňujeme, máte len 20 sekúnd takže sa sústreďte.

Čtěte také  Medzi týmito dvoma obrázkami je niekoľko rozdielov a vy máte 30 sekúnd na to, aby ste ich našli!

Sgfix.sk

Aký zmysel má matematická hádanka?

Matematické hádanky sú na internete čoraz populárnejšie. Poskytujú príležitosť stimulovať myseľ a zlepšiť schopnosti logického uvažovania. Tento typ hry je nielen príjemným spôsobom zábavy, ale aj spôsobomotestovať rýchlosť svojho myslenia. Aby ste ich vyriešili čo najrýchlejšie, budete musieť použiť svoju logiku a na vaše numerické zručnosti. Pomôže vám to rýchlejšie nájsť odpovede a prekonať časový limit.

20 sekúnd uplynulo. Čas na dokončenie.

Odpoveď pre poslednú operáciu bola 8.

Všetky naše gratulácie tým, ktorí našli odpoveď v stanovenom čase. Vaše intelektuálne schopnosti sú hodné génia.

Tým, ktorí nerozumejú, pomôžeme. Riešenie tohto problému zahŕňa analýzu prvých troch výpočtov na určenie hodnoty každej sovy. Zelená sova má hodnotu 20, pretože v prvom riadku sa súčet troch zelených sov rovná 60. Ružová sova má hodnotu 12, pretože v druhom riadku sa súčet jednej zelenej a dvoch ružových sov rovná 44. Modrá sova má hodnotu 1, pretože v treťom riadku sa súčet jednej ružovej sovy, jednej modrej sovy a dvojnásobku hodnoty jednej modrej sovy rovná 15. Po určení hodnôt jednotlivých sov možno odpoveď na posledný výpočet zistiť tak, že od čísla 20 odpočítame hodnotu 12 vynásobenú číslom 1, čo dáva číslo 8.

Čtěte také  Nájdite hodnotu každého objektu a vyriešte konečnú rovnicu!

Sgfix.sk

Dúfame, že táto matematická hádanka sa vám páčila a Pozývame vás, aby ste ju zdieľali na svojich sociálnych sieťach.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej