Home » Testy » táto vizuálna výzva vám pomôže zhodnotiť vaše vizuálne schopnosti!

táto vizuálna výzva vám pomôže zhodnotiť vaše vizuálne schopnosti!

Je čas, aby ste Doprajte si pár minút oddychu aby ste si vyčistili myseľ. Pri všetkých starostiach a povinnostiach dňa je normálne, že sa cítite unavení. Aby sme vám pomohli uvoľniť sa, dnes vám odporúčame vyskúšať prekonať malú výzvu. Bude vám to trvať len chvíľu. Je to ideálna príležitosť na prestávku. Takže sa pripravte, pretože je čas začať.

Čo je to za vizuálnu výzvu?

Pre táto záhadapožiadame vás, aby steidentifikovať ilustráciu videnú zhora. Preto vám predstavíme obraz na ktorom bude ilustrácia z predného pohľadu, bude to akási veža. Farba veže bude fialová. Na tom istom obrázku, vám ponúkame štyri možnosti: A, B, C a D ktoré sa budú považovať za reprezentatívne veža zhora. Vaším cieľom bude určiť, ktorý z návrhov skutočne zodpovedá veži. Na to budete musieť použiť svoju analytickú myseľ, zmysel pre pozorovanie a logiku. Predovšetkým, neprehliadnite žiadne detaily.

Čtěte také  Prvé zviera, ktoré uvidíte na tomto obrázku, prezradí, kto naozaj ste.

©Mixxradio

Aký zmysel má robiť takúto vizuálnu výzvu?

Zmyslom je udržať si mozog aktívny a zdravý. Na tento účel majú vizuálne výzvy, ktoré nájdete na internete, dve funkcie. Po prvé, umožňujú vám oddýchnuť si a relaxovať. Keďže tieto typy hádaniek sú v skutočnosti skôr hrou ako cvičenieBude pre vás jednoduchšie zúčastniť sa a zabaviť sa pri hľadaní riešenia. Zábavou sa na pár minút oslobodíte od stresu a starostí. Pre zdravie mozgu je dôležité znížiť hladinu stresu. Po druhé, hádanky a výzvy umožňujú vášmu mozgu cvičiť sa a zlepšovať sa. Vizuálne výzvy sú totiž dobré aktivity, ktoré udržujú mozog aktívny a optimalizujú intelektuálny výkon.

Výzva práve skončila. Máte odpoveď?

Správna odpoveď bola možnosť A. Gratulujeme všetkým, ktorým sa ju podarilo nájsť.

Čtěte také  Kto je podľa vás hlúpejší? Výber, ktorý urobíte, určí, aký ste vodca!

Tí, ktorým sa to nepodarilo, sa nemusia obávať, vysvetlíme vám to. V skutočnosti to všetko bola vec logiky a pozorovania. Veža bola zložená zo štyroch farebných kotúčov. Ak by ste sa pozorne pozreli na ilustráciu, všimli by ste si, že základňa veže sa skladala z dvoch diskov rôznych veľkostí, a preto museli byť zhora viditeľné. Po druhé, dva disky, ktoré tvorili vrchol veže, boli rovnako veľké. Pri pohľade na vežu zhora bol teda viditeľný len disk na vrchole. Aby ste to lepšie pochopili, tu je riešenie na obrázkoch.

©Mixxradio

Ak sa vám tento test páčil, pozývame vás na zdieľajte ho bez váhania na svojich sociálnych sieťach aby si to mohli vyskúšať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej