Home » Testy » Ukážte, akí ste matematickí experti, a nájdite chýbajúce číslo!

Ukážte, akí ste matematickí experti, a nájdite chýbajúce číslo!

Dnešný matematický test je navrhnutý tak, aby udržal váš mozog aktívny a zdravý. Ak sa vám podarí vyriešiť túto úlohu v pomerne krátkom čase, môžete sa považovať za niekoho, kto má dobré analytické schopnosti. Na vyriešenie tejto matematickej hádanky potrebujete trochu kreativitytrochu logika a základné matematické kompetencie.

Prezentácia matematickej výzvy

Riešením matematických problémovPrácou na matematických problémoch mentálne trénujete svoj mozog, čo môže pomôcť jeho ďalšiemu rozvoju. Prácou na matematických problémoch sa totiž posilňujú vaše synapsie. Navyše, ak sa vám podarí vyriešiť takýto druh problému, získate z toho určité uspokojenie.

Sgfix.sk

Dnešná úloha vám ponúka sériu čísel 32, 45, 60 a 77. Vašou úlohou je nájsť chýbajúce číslo, aby ste dokončili postupnosť. Táto postupnosť čísel je navrhnutá tak, aby otestovala vaše intelektuálne schopnosti.

Čtěte také  Aký ste inteligentný? Zistite to pomocou tohto IQ testu!

Odpoveď na matematickú hádanku

Podarilo sa vám čo najrýchlejšie nájsť chýbajúce číslo? Gratulujemeste niekto s výnimočný inteligenčný kvocient.

Ak sa vám nepodarilo nájsť chýbajúce číslo na doplnenie postupnosti, tu je správna odpoveď. Toto je klasická hádanka bez nástrah. Aby ste našli správnu odpoveď, musíte vypočítať rozdiely medzi dvoma po sebe idúcimi číslami: 32 + 13 = 45, 45 + 15 = 60, 60 + 17 = 77. Zakaždým sa čísla zväčšia o 2. Ak chcete nájsť chýbajúce číslo, pripočítajte 77 k 19, dostaneme: 77 + 19 = 96.

Sgfix.sk

Ak sa vám tento test páčil, neváhajte ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Takto si ju môžu vychutnať aj vaši priatelia.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej