Home » Testy » Vizuálna úloha: Poznáte slnko ukryté na tomto obrázku?

Vizuálna úloha: Poznáte slnko ukryté na tomto obrázku?

Tento trompe l’oeilový obrázok vás môže vyviesť z rovnováhy!

Na tomto obrázku musíte nájsť skryté slnko. Vedeli ste, že naša slnečná sústava sa pôvodne skladala z dvoch sĺnk? V skutočnosti mala naša hviezda brata dvojča. To však zaniklo a rozptýlilo sa vo vesmíre. V tejto súvislosti bola nedávno objavená aj planéta s dvoma slnkami s názvom Kepler-16b. Poďme sa hrať a zabávať!

Nájdite slnko a rozvíjajte svoju zrakovú ostrosť

Tento farebný zrakový test predstavuje množstvo rôznych a zložitých tvarov, ktoré vás môžu spočiatku rozrušiť. Musíte však prekonať túto iluzívnu výzvu a nájsť Slnko ukryté v tejto mozaike za menej ako 15 sekúnd.

 

© Pextex

Tento vizuálny test, hoci môže byť lákavý pre dospelých, je určený najmä pre deti. Má totiž ľahkú úroveň náročnosti. Je to pre ne výborný spôsob, ako sa zabaviť a rozvíjať svoju zrakovú ostrosť. Hra je tiež navrhnutá tak, aby sa im páčila. Deti sú zvedavejšie, keď sú farby a tvary originálne. Okrem toho im tento test môže pomôcť rozvíjať ich pozorovacie schopnosti a koncentráciu a zároveň stimulovať ich kreativitu. Test však musia zvládnuť za menej ako 15 sekúnd.

Čtěte také  Test osobnosti: Ako sa správate na verejnosti? Vyberte si sovu

Kde sa nachádza jasné slnko?

Tento vizuálny test sa môže na prvý pohľad zdať ťažký, ale existujú techniky, ktoré môžete použiť, aby ste uspeli. V prvom rade si musíte do hlavy vložiť obraz slnka. Potom je nevyhnutné venovať čas pozorovaniu celého obrazu a až potom sa zamerať na konkrétne tvary. V prípade slnka to bude zaoblený tvar so slnečnými lúčmi a žltou farbou. Taktiež vyhľadajte najjasnejšie oblasti obrazu, kde sa slnko s najväčšou pravdepodobnosťou nachádza.
Ďalej je užitočné zamerať sa na tvary a farby, ktoré sa na obrázku opakujú, pretože slnko môže byť medzi týmito vzormi zamaskované. Zamerajte svoju pozornosť na všetky oblasti, v ktorých sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádza slnko. Napokon, slnko môže byť skryté v rohoch alebo na okrajoch obrazu, kde ho možno ľahko prehliadnuť. Venujte preto čas prehliadnutiu celého snímky vrátane menej nápadných oblastí, aby ste sa uistili, že vám nič neuniklo.

Čtěte také  Vizuálny test: Na tomto obrázku je skryté číslo 2023. Dokážete ho objaviť za menej ako 30 sekúnd?

Riešenie

Slnko sa nachádzalo v strede obrázka na ľavej strane, videli ste ho? Ak áno, gratulujeme! Dokážete identifikovať detaily na obrázku, na ktorom sú farby a tvary živé. Ak nie, tu je riešenie v obrázkoch:

© Pextex

 

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen