Home » Testy » Vizuálny test: Nájdeš pavúka na tomto obrázku?

Vizuálny test: Nájdeš pavúka na tomto obrázku?

Pozorujete pavúky?

V tejto sérii včiel sa ukryl pavúk a vy ho musíte nájsť. Vedeli ste, že pavúk je veľmi ekologický? Vyrába si vlastnú pavučinu a živí sa ňou, aby si vytvoril novú sieť. Vďaka tejto technike dokáže utkať svoju pavučinu, aj keď už niekoľko dní nemá žiadnu korisť. Zahrajme si hru a pokúsme sa nájsť pavúka, ktorý je votrelcom dňa.

© Pextex

Kde je pavúk?

Máte pár minút času? Alebo si chcete len oddýchnuť? Táto hra je dokonalou kombináciou relaxácie a premýšľania. Nebojte sa, budete musieť trochu premýšľať bez toho, aby ste príliš namáhali svoj mozog. Či už ste dieťa alebo dospelý, tento test je prístupný pre každého.

Čtěte také  Prostredníctvom tvaru svojej brady objavíte človeka, ktorým skutočne ste.

Stimuluje váš mozog tým, že rozvíja váš zmysel pre pozorovanie a schopnosť všímať si detaily. Okrem toho, že je zábavný, môže byť prospešný aj pre vaše dieťa a pomôže mu sústrediť sa na konkrétnu úlohu. Môže to byť skvelý spôsob, ako zlepšiť ich zručnosti v škole. Funguje to veľmi jednoducho: máte obrázok a musíte nájsť pavúka, ktorý by na ňom nemal byť.

Ako pavúka nájdete?

Nájsť pavúka na tomto obrázku, kde to vyzerá, že sú len včely, sa môže zdať ako náročná úloha. V skutočnosti je náročnosť tohto testu pomerne vysoká a budete sa musieť veľmi sústrediť. Môže to však byť jednoduché, ak sa budete riadiť týmito jednoduchými radami. V prvom rade je dôležité predstaviť si tvar pavúka. Práve 8 nôh ho bude odlišovať od ostatných.

Čtěte také  Vizuálna ilúzia: Dokážete za 10 sekúnd nájsť inú tvár dievčaťa?

Potom je dôležité predstaviť si celý obrázok a pozorne sa pozrieť na každý detail obrázka. Hľadajte znaky, ktoré by vám mohli pomôcť pavúka odhaliť, a majte na pamäti, že pavúk bude pravdepodobne zamaskovaný medzi včelami.

Mali by ste hľadať niečo, čo sa od včiel odlišuje. Môžete napríklad hľadať inú farbu alebo iný tvar. Užitočné je tiež pozerať sa po okrajoch obrázku, pretože pri tomto type hry sa votrelec často nachádza tam, kde ho najmenej očakávate.

Riešenie tohto testu

Pavúk bol ukrytý v ľavej hornej časti obrázka. Všimli ste si ho? Ak áno, gratulujeme vám! Máte vynikajúci zrak. Pavúka bolo ťažké spozorovať. Ak ste ho nevideli, nerobte si starosti. S praxou a časom dokážete urobiť všetky tieto typy testov.

Čtěte také  Test osobnosti: čo o vás prezrádza vaša poloha počas spánku?
© Pextex

Súvisiaci príspevok


Saskia Karsen
O autorze, Saskia Karsen