Home » Testy » Vyriešte túto matematickú úlohu za 15 sekúnd a dokážte všetkým, že ste v číslach macher!

Vyriešte túto matematickú úlohu za 15 sekúnd a dokážte všetkým, že ste v číslach macher!

Dnes vás pozývame otestujte svoje intelektuálne schopnosti. Odporúčame vám, aby ste sa pokúsili vyriešiť matematickú úlohu. Snažte sa, ale predovšetkým sa nezabudnite baviť. Nájdite si čas na to, aby ste sa cítili pohodlne, a potom začnite hneď, ako sa budete cítiť pripravení.

Aké sú pokyny pre túto matematickú úlohu?

Pre túto puzzleTu uvádzame celkom 4 transakcie. Výsledky budú v číslach a počtoch, ale súčasťou operácií sú malé ilustrácie kormidiel, lodných bójí a kotiev. Výsledky prvých troch operácií boli uvedené. Vašou úlohou je nájsť výsledok poslednej operácie.. Na to budete musieť použiť predtým poskytnuté údaje. Buďte opatrní, musíte byť logickí, ale musíte byť aj rýchli. Všetko, čo musíte urobiť, je 15 sekúnd aby ste všetkým dokázali, že patríte medzi elitu.

Čtěte také  Vizuálna výzva: Máte 15 sekúnd na to, aby ste našli vtáka ukrytého na tomto obrázku.

Sgfix.sk

Prečo robiť matematickú výzvu?

Matematické úlohy sú vynikajúcim spôsobom hodnotenia intelektuálnych schopností človeka. Ukazujú, či je osoba schopná vyriešiť problém alebo nie. Pomáhajú tiež ľuďom napredovať tým, že upozorňujú na prípadné nedostatky v ich intelektuálnom výkone a pomáhajú im ich prekonať. Výzvy teda môžu fungovať ako cvičenia pre mozog, ktoré ho udržiavajú aktívny.

15 sekúnd uplynulo. Boli ste úspešní?

Výsledok poslednej operácie bol 14. Gratulujeme všetkým, ktorým sa podarilo nájsť správnu odpoveď.

Sgfix.sk

Tým z vás, ktorí neuspeli, pomôžeme pochopiť, čo ste museli urobiť. Všetko, čo ste museli urobiť, bolo nájsť hodnotu každej ilustrácie. Na to ste museli použiť už poskytnuté údaje a vykonať niekoľko výpočtov. Napríklad volant mal hodnotu 3, pričom ste vedeli, že tri volanty majú hodnotu 9. Lodná bója sa rovnala 6, a to na základe hodnoty volantu a výsledku druhej operácie. Po zistení týchto dvoch hodnôt bolo ľahké zistiť, že kotva sa rovná 5, a to jednoduchým nahradením volantu a lodnej bóje číslami, ktoré predstavovali. Nakoniec stačilo tieto tri hodnoty sčítať. Tu je riešenie na obrázkoch, ktoré vám pomôže.

Čtěte také  Čo vidíte na tomto obrázku ako prvé?

Dúfame, že sa vám táto úloha páčila a budeme radi, ak ju budete zdieľať na svojich sociálnych sieťach.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej