Home » Testy » Zápasová hra: Vyvážte túto rovnicu presunutím iba 2 zápaliek. Zvládnete to za 50 sekúnd?

Zápasová hra: Vyvážte túto rovnicu presunutím iba 2 zápaliek. Zvládnete to za 50 sekúnd?

Na stránke . matematické hádanky vám umožní trénovať svoj mozog kriticky myslieť, byť aktívny a predovšetkým pristupovať k problémom z rôznych uhlov pohľadu. . matematická hádanka nižšie vám tiež pomôže stimulovať vašu predstavivosť. Prijmite výzvu a uvidíme, akí ste šikovní!

Matematická úloha: „Dokážete opraviť túto rovnicu presunutím iba 2 zápaliek?“

Rozhodli ste sa prijať túto výzvu? Najskôr sa sústreďte, pretože táto vizuálna hádanka nie je taká jednoduchá, ako vyzerá. Ste pripravení? Pozorne sa pozrite na nižšie uvedenú rovnicu 84 + 1 = 12. Tvoria ju zápalky a vidíte, že nie je správna.

Sgfix.sk

Potom máte 50 sekúnd na to, aby ste sa pokúsili vyrovnať túto rovnicu presunutím iba 2 zápaliek. Je čas otestovať svoje IQ – je to na vás!

Čtěte také  Máte 30 sekúnd na to, aby ste našli tri rozdiely medzi týmito dvoma obrázkami a dokončili hru.

IQ test: odpovede

Potrebujete vynaliezavosť a kreativitu na vyriešenie tejto záhady. matematická hádanka. Podarilo sa to len tým najšikovnejším. A čo ty? Podarilo sa vám to pred uplynutím času?

Ak áno, dobre! Ste inteligentný človek s dobrými analytickými schopnosťami a kreatívnou, citlivou mysľou. Ak nie, aj tak by sme vám chceli zablahoželať, pretože ste si určite dali veľa námahy, aby ste našli riešenie. Tu je riešenie.

Riešenie

V skutočnosti ste museli zmeniť znamienko, aby ste vyvážili túto rovnicu. Odstránite zápalku a nakloníte zostávajúcu zápalku na znamienko +, aby ste získali delenie. Potom musíte s touto zápalkou na čísle 1 vytvoriť sedmičku, aby ste vyrovnať rovnicu a získať: 84 / 7 = 12.

Čtěte také  zistiť, či ste introvert alebo extrovert

Sgfix.sk

Chceli by ste zopakovať si skúsenosť a prijať novú matematickú výzvu precvičovať? Navštívte našu webovú stránku a nezabudnite sa podeliť o výzvy so svojimi priateľmi a rodinou!

Nezabudnite, že môžete zlepšiť svoj vizuálny a kognitívny výkon precvičením iných testov. Navštívte našu stránku, ak sa chcete pustiť do ďalších vizuálnych výziev!

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej