Home » Novinky » Prehodnotenie pojmu úspech pre zdravšie vnímanie seba samého

Prehodnotenie pojmu úspech pre zdravšie vnímanie seba samého

Prehodnotenie definície úspechu

Zlepšenie sebavedomia začína prehodnotením nášho vnímania úspechu. Kto si nepamätá, že by sa cítil menej hodný lásky, pretože sme nedostali vytúžené povýšenie alebo sa nám nepodarilo zhodiť tých pár kíl?

Priznajme si, milí čitatelia, že ľudskú hodnotu nemožno definovať neúspechmi ani víťazstvami. Zohľadnenie nášho úspechu a pochopiť, že neúspechy sú rovnako nevyhnutné ako nevyhnutné pre náš osobný rast.

Odstráňte porovnávanie

Pravidlo číslo dva: zakážte všetky porovnania. Naše sociálne siete sú preplnené obrazmi „dokonalých životov“, pričom ten náš je v porovnaní s nimi niekedy vratký. Ale pozor, táto dokonalosť často nie je nič iné ako dobre naaranžovaná inscenácia.

Urobte si teda láskavosť a prestaňte sa porovnávať. Dámy, naša cesta je jedinečná a zaslúži si byť oslavovaná.

Čtěte také  Připravte se na nezapomenutelný den!

Cvičenie pozitívnej afirmácie

Možno sa vám to zdá samozrejmé, ale spôsob, akým o sebe hovoríte, má veľký vplyv na vaše sebavedomie. Jedna blízka priateľka mi povedala, ako radikálne zmenila svoje vnímanie seba samého praktizovaním pozitívnej afirmácie.Pozitívna afirmácia. Ide o opakovanie milých a motivujúcich fráz každé ráno pred zrkadlom.

Športovanie

Šport je údajne prospešný pre myseľ. Nielenže dodáva telu hormóny dobrého pocitu, ale je aj výbornou príležitosťou na odreagovanie. vyniknite a zablahoželajte si.

Nemusíte byť olympijský športovec, aby ste z toho mali úžitok. Začnite napríklad s krátkou 15-minútovou prechádzkou každý deň.

Starostlivosť o seba

Či už ide o zdravú stravu, kozmetické procedúry alebo kvalitný spánok, starostlivosť o seba je nevyhnutná pre dobré sebavedomie. Nepodceňujte preto silu dobrého účesu alebo nového parfumu, ktorý sa vám páči – všetko je v detailoch.

Čtěte také  5 nejcharismatičtějších astrologických znamení

Prijímanie pozitívnych opatrení

Pozitívne činy, veľké alebo malé, môžu zvýšiť vaše sebavedomie.

Darovať svoj čas, pomôcť priateľovi v núdzi alebo jednoducho urobiť niekomu láskavosť vždy prináša uspokojujúci pocit.

Uvedomenie si svojich silných stránok

Nikto z nás nie je dokonalý a ani nám nie je súdené byť dokonalým. Uvedomte si svoje silné stránky a vlastnostije rovnako obohacujúce ako premýšľanie. Využite príležitosť a spíšte si zoznam všetkých vecí, ktoré si na sebe ceníte, či už fyzických, intelektuálnych alebo emocionálnych.

Pracujte na sebaprijatí

To zahŕňa prijatie každej časti seba samého, dokonca aj tej najtemnejšej alebo najbolestivejšej.

Ďalší priateľ mi povedal, akosúcit so sebou jej pomohla zahojiť staré rany a vybudovať si lepšie sebavedomie.

Čtěte také  Horoskop na 23. apríla 2023: Bez ďalších slov začnime našu každodennú astrologickú cestu!

Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi

Pozitívna energia druhých ľudí dokáže urobiť zázraky pre naše sebavedomie. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás povznášajúje vynikajúcim spôsobom, ako si vytvoriť lepší obraz o sebe samom.

Spolupráca s terapeutom

Cesta k sebaúcte môže byť niekedy plná nástrah. Neváhajte požiadať o pomoc odborníka. Terapeut vám môže pomôcť zosúladiť vaše vnímanie seba samého s vašou skutočnou hodnotou. Každý krok sa môže zdať ako výzva, ale povedie vás k zdravšiemu sebahodnoteniu.

Takže, dámy, vždy pamätajte: ste hodné lásky a úcty, také, aké ste.

Súvisiaci príspevok


Adrián Dacej
O autorze, Adrián Dacej